Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Мулярчук Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мулярчук Є.  
Проблема соціальної реалізації настанов релігійної моралі / Є. Мулярчук // Філософ. думка. - 2006. - № 1. - С. 110-130. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.3 + Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Малахов В. А. 
Цивілізаційні виміри моральності: зміна парадигм : моногр. / В. А. Малахов, Є. І. Мулярчук, В. Д. Жулай, М. Ю. Савельєва; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К. : Наук. думка, 2007. - 160 c. - (Проект "Наук. кн."). - укp.

Проаналізовано комплекс морально-етичних проблем, пов'язаних зі збереженням людської ідентичності. Розкрито роль моральних стимулів у життєдіяльності цивілізації та самовизначенні людської особистості. Особливу увагу приділено вивченню тенденцій спотворення моральних стимулів під тиском дегуманізуючих чинників сучасності, зокрема, гіпертрофованої політичної прагматики та терористичних загроз. Висвітлено питання боротьби за високу моральність й активізації її ролі у розвитку світової цивілізації та культури.

Проанализирован комплекс морально-этических проблем, связанных с сохранением человеческой идентичности. Раскрыта роль моральных стимулов в жизнедеятельности цивилизации и самоопределении человеческой личности. Особое внимание уделено изучению тенденций негативного изменения моральных стимулов под давлением дегуманизирующих факторов современности, в частности, гипертрофированной политической прагматики и террористических угроз. Освещены вопросы борьбы за высокую моральность и активизации ее роли в развитии мировой цивилизации и культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю701.461

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мулярчук Є. І. 
На межі буття: філософія конечності людського буття та етика : [монографія] / Є. І. Мулярчук; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К., 2012. - 174 c. - укp.

Проаналізовано проблеми, пов'язані з філософсько-етичною темою скінченності людського буття. Увагу приділено аналізу скінченності як феномена людського буття, зв'язку тілесного й особистісного існування людини, темі співбуття з іншими людьми та проблемі сенсу людського буття. Запропоновано концепцію буття на межі як способу ставлення людини до обмеженості її існування та пошуку перспектив буття поза індивідуальними межами, пов'язаних у першу чергу з її буттям для інших. Буття для іншого, іншої людини чи навіть Бога як Іншого показано як відкриття царини поцейбічної вічності. Відкритість буттю для іншого взято за основу етичного осмислення скінченності людського буття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мулярчук Є. 
Філософія і педагогіка покликання : монографія / Є. Мулярчук; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди. - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 342 c. - Бібліогр.: с. 320-327 - укp.

Розкрито сенс феномену покликання людини у філософському та педагогічному аспектах. Показано генезу ідеї покликання людини в європейській культурі, релігійні та секулярні джерела її формування. Проведено феноменологічний аналіз покликання, розглянуто етичні проблеми його реалізації особистістю. Висвітлено результати емпіричного дослідження уявлень про покликання учнівської і студентської молоді та вчителів в Україні. Здійснено міжкультурне порівняння досвіду покликання студентів педагогічного фаху з України та США. Проаналізовано практичне значення чинника покликання в контексті завдань розвитку та реформування системи освіти в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.23 + Ю704.3 + Ч30 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мулярчук Є. І. 
Феномен конечності буття людини. Екзистенційний та етичний аспекти : Дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / Є. І. Мулярчук; Національна академія наук України, Інститут філософії. - К., 1996. - 172 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.24 + Ю704.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50289 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Мулярчук Є. І. 
Покликання як філософсько-етичний феномен : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.07 / Є. І. Мулярчук; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ, 2020. - 28 c. - укp.

Досліджено світоглядні джерела й умови формування уявлень про покликання людини у європейській культурі. Зокрема розкрито особливості розуміння покликання в юдео-християнській традиції та в сучасних доктринах християнських церков, проаналізовано чинники трансформації і секуляризації ідеї покликання в історичному та соціальному аспектах. Досліджено концептуальні основи етики покликання у європейській філософії (Аристотель, М. Вебер, М. Гайдеґґер, Ф. Гатчесон, С. К'єркегор, М. Лютер, Е. Левінас, Ж.-Ж. Руссо та ін.), можливості та межі поєднання онтології й етики в аналізі феномена покликання, взаємозв'язок поняття покликання з поняттям блага, з ідеями гідності та моральної автономії особистості, ідентичності й автентичності існування, людяності, відповідальності, цілісності людського життя. Обґрунтовано релевантність герменевтико-феноменологічного підходу до дослідження феномена покликання, сформульовано концепцію аналізу покликання як відповіді на поклик. Поклик виявляється у переживанні та розумінні людиною власного буття і в сприйнятті нею соціальних спонук як спрямування на реалізацію екзистенційної істини та понадособистісного блага. На основі проведеного теоретичного аналізу та власного емпіричного дослідження ціннісних орієнтацій і мотивації молодих людей у сфері освіти виявлено структуру феномена покликання як смислової єдності елементів досвіду "бажання - здібності - реалізація - благо". Сформульовано визначення: покликання - це смислове ціле, яке об'єднує особистісні бажання, здібності, діяльність для їх реалізації й оцінку досягнутих результатів відповідно до розуміння людиною особистісного, суспільного або духовного блага, на яке вони спрямовані. Розкрито ціннісні засади та моральні чесноти, необхідні для формування покликання людини, сенс особистісної відповідальності й етичні передумови розв'язання моральних суперечностей у здійсненні покликання. За результатами міжкультурного порівняльного аналізу виявлено спільні риси та відмінності у розумінні покликання студентської молоді з України та США, зумовлені зокрема релігійною традицією. Розкрито значущість мотиваційного чинника покликання в учительській професії й у професійній етиці загалом. Визначено характеристики етосу професійного покликання вчителя та покликання учнівства, розглянуто перспективи впровадження чинника покликання в освітній практиці. Зроблено висновок про необхідність подальших досліджень проблем етичної мотивації особистості в навчанні й у професійному житті. Підсумовано, що дослідження феномена покликання сприяє розумінню шляхів і орієнтирів людського розвитку та гуманізації сучасного світу в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю700.6 + Ю704.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жулай В. 
Подієвість і моральність: проблеми самоздійснення людини в сучасному світі : монографія / В. Жулай; ред.: Є. Мулярчук. - Київ : Наукова столиця, 2023. - 160 c. - Бібліогр.: с. 158-159 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869185 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського